![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 13746042
*
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 18:24:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 15:44:58
1
250 kr
19/1 22:50:49
2
200 kr
19/1 22:50:49
1
250 kr (Budbetjänt)
20/1 12:23:59
3
450 kr
25/1 18:18:25
4
350 kr
25/1 18:18:25
3
400 kr (Budbetjänt)
25/1 18:19:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Bo Swenson
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Läs om budbetjänten
nr 1374 6042
Bo Swenson
(f. 1932), Sverige
Färglitografi, "Trädet". Signerad, daterad -73, PT. Motivet: 65x50 cm
Bo Swenson, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1932.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 15:44:58 | 1 | 250 kr |
19/1 22:50:49 | 2 | 200 kr |
19/1 22:50:49 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/1 12:23:59 | 3 | 450 kr |
25/1 18:18:25 | 4 | 350 kr |
25/1 18:18:25 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/1 18:19:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo swenson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25